Jestem klubowiczem

Moje konto

Chcę zostać członkiem klubu i otrzymywać informacje
o aktualnych wydarzeniach.

FILM
SingleLodz.pl

»

Co w Łodzi

»

Film

»

Film: Handlarz Cudów

Film: Handlarz Cudów

Tagi: Film

Film opowiada o nielegalnej podróży przez Europę Polaka (Borys Szyc) i dwójki dagestańskich dzieci-uchodźców. Bohaterów dzieli wszystko: wiek, doświadczenie, religia, kultura, krąg cywilizacyjny - a jednak dla każdej z tych postaci wzajemne spotkanie okazuje się kluczowe. Przynosi im doświadczenia, które zadecydują o ich dalszym życiu – droga do samego siebie wiedzie przez drugiego człowieka.

To opowieśd o podróży, która odmienia bohaterów. Co wyniknie ze spotkania tej trójki? Czego każde z nich nauczy się o sobie i o świecie? Udajmy się w tę filmową podróż przez pół Europy. Może i nas odmieni.

Handlarz Cudów to duża międzynarodowa koprodukcja (polsko-szwedzka)– szwedzki partner koprodukował filmy Larsa von Triera m.in. Dogville z Nicole Kidman.Grający główną rolę Borys Szyc, zmienia swój ekranowy wizerunek dając popis swoich aktorskich umiejętności. Jego bohater staje się na moment ojcem dla dwójki dagestańskich dzieci, jedyną osobą, której mogą zaufać.

Z racji uniwersalnego tematu film został doceniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przez jury polskie (nagroda za kostiumy) oraz polonijne (nagroda srebrnego kangura dla Borysa Szyca za rolę Stefana). Handlarz Cudów odnosi międzynarodowy sukces: miał światową premierę na największym azjatyckim festiwalu w Pusan, amerykaoską na prestiżowym festiwalu w Palm Springs. Film otrzymał nagroda krytyków amerykaoskich na festiwalu w Chicago. Polska publicznośd doceniła film przyznając mu nagrodę Grand prix na festiwalu Debiuty w Koninie.


Źródło: stopklatka.pl

A co u klubowiczów?

2019-09-17 15:07:24

Kulinarne igraszki...

2019-09-14 18:16:51

Piątkowe karaoke

2019-09-09 17:44:40

zawody konne Besiekierz Rudny
Terminarz


Najczęściej
czytane artykuły

Setki osób na antywalentynkach

Nidra.pl - makijaż permanentny

Skąd się bierze ludzka seksualność?

Gdy jesteś zestresowany - odpychasz kobietyCo w Łodzi | Porady i ciekawostki | Książki dla singli | Media o portalu | Forum | Kontakt

realizacja: e-solution 2010   |   pozycjonowanie stron łódź e-pozycja.pl