Jestem klubowiczem

Moje konto

Chcę zostać członkiem klubu i otrzymywać informacje
o aktualnych wydarzeniach.

SingleLodz.pl

»

Media o portalu

»

Samotne serca z portalu dla singli

Samotne serca z portalu dla singli

Tagi: Singlem być, Spotkania singli, Łódź dla Singla

Single z Łodzi mają swój portal, na którym umawiają się na wspólne wypady na karaoke, do kina lub teatru, a nawet do planetarium. Cały czas przyłączają się do nich nowe osoby - pisze Marcin Bereszczyński

Portal internetowy SingleLodz.pl działa od niespełna dwóch lat. Swoje profile ma tam 547 osób. Na forum umawiają się na wspólne wypady. Tradycją jest weekendowe wyjście do pubu Tirador na karaoke. Obecnie  trwają przygotowania do zabawy sylwestrowej dla singli. Przez dwa dni zapisało się na nią prawie sto osób. W kolejnych dniach liczba chętnych przekroczyła 150 samotnych łodzian.

Portal dla singli założyła Emilia.

- Samotność jest smutna, szczególnie wtedy, kiedy masz pełno energii, a nie masz ludzi dookoła, z którymi możesz dzielić swoje pasje - mówi Emilia

- Wyjazd w weekend, wyjście na miasto? Dla samotnej kobiety to dość trudne, mimo iż miałam wielu znajomych, którzy jednak nie zawsze mieli czas i ochotę. A jak poznać nowych ludzi? Imprezy dla singli? Wtedy w Łodzi tego nie było. Postanowiłam coś z tym zrobić. Miałam pomysł, miałam ludzi, którzy mi pomogli w realizacji, miałam wsparcie osób, które udzielają się internecie. I tak powstał serwis SingleLodz.pl wraz z forum.

Zebranie pierwszych singli poszło sprawnie. Przed startem, który miał miejsce 10 lutego 2009 roku, zebrało się około dwustu osób. Tuż po uruchomieniu portalu użytkownicy zorganizowali walentynkowe spotkanie w Tawernie. Te spotkania stały się pózniej tradycją, a pub traktowany jest z dużym sentymentem. W miniony wtorek odbyło się tam spotkanie wigilijne dla singli. Przyszło około 80 osób.

- Propozycji na wspólne wyjścia jest mnóstwo - mówi Emilia. 
- Są koncerty, dyskoteki, wyjazdy, kino, bilard, piłkarzyki, rzutki, teatr, juwenalia, rower, basen, paintball, siłownia, ścianka  wspinaczkowa, shisha, siatkówka, planetarium, lasery, mazury, łódka, park linowy, jeziorko, gokarty, spinning, pomoc z pracą, pomoc z  mieszkaniem itp.  To jest wspaniałe, że każdy może odnaleźć coś dla  siebie i może liczyć na pomoc innych osób. I nie ważne, kto kim jest, co robi, czemu się tu znalazł, ile ma lat. Dla nas ważne, że jest.  Każdy z nas jest inny, każdy z nas potrzebuje czegoś innego i to jest właśnie piękne.

Tirador - mekka singli

Weekend singli zaczyna się w pubie Tirador przy Piotrkowskiej. Wszyscy zbierają się tam na karaoke. Witają się, jak dobrzy znajomi.  Są uściski, buziaki, dużo wzajemnego ciapła i życzliwości. Dzielą się radościami i smutkami. Zawsze znajdą kogoś, przded kim mogą się otworzyć. Później trochę pośpiewają, potańczą i wciągną do wspólnej zabawy nowe osoby, które dopiero co założyły profil na portalu. Zdarzają się takie dni, gdy cały lokal wypełniony jest singlami. Tak było choćby na początku grudnia w klubie Sahara, gdzie samotni  łodzianie mogli wspólnie zapalić shishę.

Wyjścia na karaoke, do teatru lub kina to zwykle dopiero początek wieczoru. Później zaczyna się clubbing, albo wszyscy idą do dyskoteki. Zazwyczaj bawią się do godzin porannych. Kończą o świcie wspólnym pożeraniemm kebabów.

- Wypady singli zawsze są zwariowane. Już pierwsze moje wyjście w tym  gronie było szalone - opowiada Katarzyna, znana jako Fazunia. - Przyszłam wtedy potańczyć w długiej, obcisłej spódnicy. Ciężko mi się tańczyło. Jeden z singli pożyczył od barmana nóż i w męskiej toalecie  uciął nim moją spódniczkę tak, że zrobiła się z niej mini.

Jeśli jakiś singlowy "świeżak" jest nieco nieśmiały, może dostać od "starszyzny" anioła stróża, czyli singla, który wprowadzi nową osobę w towarzystwo. Nie wszystkim łatwo się zaaklimatyzować w gronie singli, bo dzięki licznym wspólnym wyjściom stali się ogromną grupą  znajomych.

- Pierwszy raz pojawiłem się na imprezie singli, gdy organizowali Andrzejki - mówi Marcin, portalowy mars3. - Nie miałem pojęcia, że istnieje jakiś portal dla singli. Wybrałem się tam z kumplem, który znalazł w internecie informację o Andrzejkach dla samotnych osób. Gdy pojawiłem się na tej imprezie, to zobaczyłem, że każdy zna każdego.
 
Wydawało mi się, że tworzą hermetyczną grupę znajomych, a nie jak impreza dla samotnych. Dopiero po pewnym czasie, gdy zaczęły dosiadać się osoby, które długo są wśród singli, zrozumiałem  na czym polega fenomen tej zwariowanej społeczności. Andrzejkowa impreza singli połączona z wieloma konkursami i przepowedniami wróżki była o tyle wyjątkowa, że po niej na portalu SingleLodz.pl pojawiło się mnóstwo nowych profili.

- Tak się dzieje po każdej dużej imprezie, którą organizujemy. Cieszę się, że nasze grono ciągle się rozrasta.

Samotnie, czy razem?

- Niektórzy wśród singli odkryli swoje pasje, inni siebie, wielu znalazło przyjaźń, a jeszcze inni miłość. Staliśmy się jedną wielką rodziną. Działa to jak narkotyk, jak sekta, która wciąga - mówi Emilia.

- Na spotkanie wigilijne w Tawernie przyszło kilkanaście par, które poznały się dzięki portalowi - dodała Aleksandra, czyli femme, która  utworzyła singlową grupę 45+. Grupa ma swoje oddzielne spotkania. A  przychodzą tam także osoby, które są młodsze, niż 45 lat.

Chciaż wiele osób szuka wśród singli partnera lub partnerki, to mnóstwo jest też samotników z wyboru.
- Dla mnie bycie singielką oznacza wolność. Mogę robić wszystko na co mam ochotę i z kim. Bez ograniczeń i wyrzutów sumienia, że mogę kogoś zranić. Nikt mnie nie kontroluje nie ogranicza - napisała na forum 
dariusia.
- Bycie singlem jest dla mnie odmianą, bo nie byłem nigdy sam tak długo, ale myślę, że ta samotność dobrze mi zrobiła. Pozwoliła mi zrozumieć parę ważnych spraw - napisał Szymek.
- Dla mnie bycie singlem to ciągły dylemat, co zrobić z resztą  jedzenia, by się nie zepsuło - dodał Vee.

Większość samotnych łodzian trafiło do społeczności  SingleLodz.pl, żeby nie siedzieć samemu w domu. Niekoniecznie, żeby znaleźć swoją  drugą połowę. Niemal wszyscy podkreślają, że nie mieli z kim wyjść wieczorami. Namawiali znajomych i przyjaciół, ale każdy miał swoje zajęcia, dzieci i rodzinę lub inne plany. Pojawienie się portalu pozwoliło takim osobom znaleźć towarzystwo na spacer, wyjście do kina lub teatru, a nawet wyjazd poza Łódź.

- Przyjechałam do Łodzi ze  Szczecina dwa miesiące temu. Nikogo tu nie znałam, a miasto było dla mnie zupełnie obce. Trudno było wyjść gdzieś samej.  Nudziło mi się - opowiada Dagmara, czyli zakrecona.
- Nagle trafiłam na portal dla singli i skończyły się wszystkie moje problemy.  Poznałam wspaniałych ludzi, dzięki którym lepiej poznałam Łódź i polubiłam to miasto.

Jak trafić do singli?

Wystarczy się zarejestrować. Nie ma tu żadnych opłat, jak w przypadku portali randkowych. Wystarczy wpisać nick, płeć i dzielnicę, w której się mieszka. Nie trzeba dodawać zdjęć, ani podawać numerów telefonów lub adresów mailowych. Dobrym zwyczajem  jest tylko przedstawienie się na forum w kilku zdaniach.

Singielki doceniają swój portal za to, że nie zdarzają się na nim chamskie zaczepki, ani łóżkowe propozycje. Czują się bezpiecznie. 

Poza tym okazuje się, że przez SingleLodz.pl można lepiej poznać drugą osobę, niż przez portale  randkowe.
- Poznałem kobietę na portalu randkowym. Spotkaliśmy się.  Rozmowa była miła, choć trochę sztuczna. Nikt z nas nie kontynuował tej znajomości. Kolejny raz spotkaliśmy się na jednym z wyjść organizowanych przez SingleLodz.pl. Dopiero wtedy, w luźnej atmosferze, wśród wielu osób, mogłem lepiej poznać tę osobę - mówi mars3.

Integrowanie singli to idea, jaka przyświeca organizacji Sylwestra. Nikt z osób samotnich nie chciał trafić na imprezę, na kj mógł czuć się jak piąte koło u wozu wśród samych par. Dlatego singlowe powitanie Nowego Roku zyskało tak wielu zwolenników. Chociaż do Sylwestra zostały jeszcze dwa tygodnie, to niemal wszystkie miejsca są już zajęte. Rozpoczęła się też dyskusja, co kto przyniesie do zjedzenia. Wiadomo, że będzie dużo wymyślnych sałatek i ciast 
"własnej roboty".

- Myślę, że każdy z nas coś wniósł do portalu i dzięki niemu coś zyskał - mówi Emilia.
- Poznałam wspaniałych ludzi, odkryłam swoje pasje, nie jestem sama, bo mam "swoich" singli i wiem, że 
jeżeli będę czegokolwiek potrzebować, to mogę liczyć na wsparcie w każdej sytuacji.

Źródło: Dziennik Łódzki, Marcin Bereszczyński


A co u klubowiczów?

2022-11-12 14:05:48

sobota

2022-07-08 20:41:08

tańce
Terminarz


Najczęściej
czytane artykuły

Bal przeciwników walentynek

Związek z Narcyzem - gdy kochasz Narcyza

Gdy jesteś zestresowany - odpychasz kobiety

Setki osób na antywalentynkach
Co w Łodzi | Porady i ciekawostki | Książki dla singli | Media o portalu | Forum | Kontakt

realizacja: pozeo.pl 2010   |   pozycjonowanie stron łódź pozeo.pl